homenasza działalnośćciekawostki z naszego życialinki i informacjegaleria imprez poloniinapisz do nas

Galeria imprez Polonii

 

Witajcie w naszej galerii

"Imprezy" to być może zbyt szumne słowo - ot, niekiedy spotykamy się w gronie Polaków by pogadać o tym i owym. Czasem z okazji, a czasem bez.  Staramy się udokumentować co większe "spędy" rodaków, gdyż jest nas w Indonezji dosłownie garstka. W latach 1983-2007 w samej Dżakarcie Polonia nigdy nie liczyła więcej niż 50 osób, wliczając w to personel Ambasady oraz Biura Radcy Handlowego (obecnie WPHiI), osoby będące "przy mężu" lub "przy żonie" pochodzenia indonezyjskiego lub innej narodowości, misjonarzy czy handlowców osiedlających się tu choć na kilka miesięcy. Obecnie jest ich więcej.

Trudno nam jest zliczyć naszą Polonię, gdyż wiele osób nie zawiadamia naszej Ambasady o przybyciu na dłuższy okres, nie mówiąc już o powiadomieniu o wyjeździe z Indonezji na stałe. Oczywiście nie jest to wymagany obowiązek, niemniej jednak żyjemy w kraju niejednokrotnie targanym trudnościami politycznymi czy też różnymi żywiołami. Ostatnia powódź w Dżakarcie na początku lutego 2007 pokazała jak dramatyczna może się okazać sytuacja gdy nikt nie wie gdzie mieszkamy lub że potrzebna jest nam pomoc.  Apelujemy zatem do Polonii obecnie przebywającej na terenie Indonezji oraz do osób zamierzających się tu osiedlić choćby na kilka miesięcy o skontaktowanie się z naszą Ambasadą, z Konsul Honorowym w Bandung p. Mariolą Pawłowską , lub też z tymczasową "siedzibą Polonii" w domu Beaty. Dla Waszego bezpieczeństwa, abyśmy mogli nieść Wam pomoc w razie potrzeby, zgłoście się do nas!

A GALERIA? No tak, miało być o galerii zdjęć. Jest, jest, momencik :) Galeria Polonii to twór stale zmieniający się. Zdjęcia mają na celu przede wszystkim pokazanie jak staramy się zachować polską gościnność, kultywować tradycje polskich świąt, oraz jak staramy się choć parę razy w roku zebrać w większym gronie. Być może zobaczycie nas na zdjęciach wiecznie jedzących, pijących lub tańczących hahaha :) No cóż, lubimy się bawić! Jeśli macie jakieś zdjęcia ze spotkań dawno zapomnianych lub dodatkowe zdjęcia które można by dołożyć do naszej galerii, prosimy o kontakt!

A więc, zapraszamy do GALERII -->  Tutaj są zdjęcia :)

webmaster Beata Mirecka-Jakubowska, design Radosław Janicki copyright © 2009-2013